معرفی دانشگاه های خنج

درشهرستان خنج دو دانشگاه پیام نور و آزاد تاسیس شده است که به معرفی این دو دانشگاه می پردازیم.

دانشگاه پیام نور واحد خنج

تأسیس:1386
رئیس:عبدالحمید زاهدیان
وب سایت:http://khonj.farspnu.ir

وبلاگ:http://khonjpnu.blogfa.com

 وبلاگ این دانشگاه بسیار دیر به روز می شود.درحالی که وب سایت آن تقریبا همیشه  به روز است.

دانشگاه پیام نور واحد خنج با ریاست عبدالحمید زاهدیان در شهرستان خنج_بولوار بعثت_کوچه ساحلی جنوبی1 واقع است با کد پسنی:7443167548 و شماره‌های تماس:3-07824528001 ساختمان فعلی دانشگاه با 2000 متر مربع زمین عرصه و 1500 متر زیربنا که شامل کلاسهای درس- واحد اداری- سالن اجتماعات- کتابخانه-آزمایشگاه زبان-آزمایشگاه گیاهشناسی-آشپزخانه- سلف سرویس و بوفه – مرکز کامپیوتر می باشد. این واحد امکان استفاده از کلاسهای مجهز به سیستم ویدئو پروژکتور، سلف سرویس و بوفه، کتابخانه، ساالن اجتماعات، مرکزکامپیوتر و آزمایشگاه زبان را برای دانشجویان فراهم نموده است.

پروژه‌های عمرانی

ساختمان فعلی دانشگاه موقت بوده که ساختمان جدید نیز در زمینی به مساحت 8 هکتار و 1500 متر مربع ساختمان در شهرک نخبه(جنوب غربی شهر) در حال ساخت بوده که ساخت اسکلت فلزی آن به اتمام رسیده است.

تاریخچه دانشگاه

دانشگاه پیام نور واحد خنج در پی سفر ریاست محترم جمهوری به استان فارس و شهر ستان خنج و تصویب ایجاد یک واحد دانشگاهی در شهرستان خنج تأسیس گردید. از نیمسال اول تحصیلی 87-86 با یک رشته تحصیلی و تعداد 44 دانشجو و در نیمسال دوم تحصیلی 87-86 با دو رشته تحصیلی و تعداد 74 دانشجو و در سال تحصیلی 88-87 با 5 رشته تحصیلی و تعداد 220 دانشجو که از طریق آزمون سراسری و به صورت فراگیر پذیرش شده اند، مشغول به تحصیل بوده و هم اکنون در سال 89-88 با داشتن 7 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته و 4 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته به فعالیت خود ادامه می دهد.

عناوین رشته‌های تحصیلی

 

 کارشناسی پیوسته ( پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری و فراگیر)

 

o الهیات و معارف اسلامی-علوم قرآن و حدیث

 

o الهیات و معارف اسلامی- فقه و مبانی حقوق

 

o مدیریت بازرگانی

 

o مدیریت جهانگردی

 

o حقوق

 

o مترجمی زبان

 

o مهندسی علوم کشاورزی

 

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز خنج

در حال حاضر این دانشگاه که بخشی از آن در دست ساخت است و به عنوان مرکز (نه واحد) شناخته می‌شود، در شهرستان خنج، انتهای بولوار خاتم الأنبیاء بعد از پارک کوهپایه با سرپرستی آقای مهندس نادراکبرپور و رشته های:مهندسی عمران(عمران پیوسته_عمران ناپیوسته)، مهندسی معماری، مدیریت بازرگانی، کاردانی عمران، کاردانی کامپیوتر، کاردانی دامپزشکی، کاردانی معماری، کاردانی تکنولوژی، مهندسی عمران_آب فعال است که سالانه از سراسر کشور دانشجو میپذیرد.

کتابخانه

واحد کتابخانه دانشگاه آزاد خنج، در سال 1378تاسیس و در حال حاضر با با 5230 جلد کتاب مشغول به کار است . موضوعات اصلی کتابهابی این کتابخانه مهندسی عمران، کامپیوتر، معماری، نقشه برداری و دامپزشکی که مورد استفاده اساتید، دانشجویان و کارکنان سازمان قرار دارد. مساحت این کتابخانه 335 متر مربع از دانشگاه است.

 

(به علت کمبود اطلاعات در مورد دانشگاه آزاد واقعا معذوریم.وبا تمام توان در صدد جبران این کمبودی هستیم.)

 

 

 

 

/ 0 نظر / 14 بازدید