همه چیز درباره ی مستر کارت

پرسش ها و سوالات متداول !

1- مستر کارت قابل شارژ (Debit) چیست ؟
این کارتها اعتبار معینی ندارند و کاربر میتواند برحسب نیاز به حساب خود وجوهی را واریز نموده و در پرداختهای اینترنتی از آنها استفاده نماید.

 

2- چگونه می توان مستر کارت خود را شارژ کرد ؟

1-  تماس با ما و واریز وجه به قیمت روز دلار با کارمزد کم (معمولا برای مبالغ کم تا چند صد دلار)

2- واریز وجه مورد نظر به حساب ارزی مستر کارت خود از طریق بانکهای داخل و خارج کشور (معمولا برای مبالغ بیش از چند هزار دلار)


3-‌در سایتهای اینترنتی موارد مورد درخواست از اطلاعات کارت که جهت پرداخت های الکترونیکی لازم است چیست ؟
- انتخاب روش پرداخت به صورت کارت اعتباری (Credit Card)
- انتخاب نوع کارت به صورت مستر کارت (®MasterCard)
- وارد کردن عدد 16 رقمی کارت به صورت دقیق
- وارد کردن عدد امنیتی 3 رقمی کارت به طور دقیق (CVC2)
- وارد کردن تاریخ انقضاء کارت به صورت دقیق
- وارد کردن نام حک شده شما بر روی کارت (Card Holder Name) به صورت دقیق

4- آیا کارتهای شما می تواند جایگزینی برای کارتهای اعتباری باشد ؟
بله ، این کارتها از نظر فروشنده کالا یا خدمات در اینترنت ،هیچ تفاوتی با سایر کارتهای اعتباری رایج نخواهد داشت و بطور کلی فروشنده قادر به تشخیص این تفاوت نیز نخواهد بود . هر تراکنش قابل انجام برروی کارت اعتباری بصورت غیر حضوری از طریق این کارت نیز قابل اعمال خواهد بود .

5- آیا ممکن است در بعضی از موارد (بخاطر مسئله تحریم) نتوان خرید اینترنتی انجام داد؟

بله ، برخی از کشورها بویژه آمریکا ممکن است با توجه به IP‌ شما که مشخص میکند از ایران است، خرید شما را نپذیرند ولی با توجه به اینکه Billing Address‌ کارت شما میتواند از کشور ثالث باشد در اکثر مواقع این مشکل پیش نمی آید. ضمن اینکه برخی از افراد میتوانند کاری کنند که IP انها ایران تشخیص داده نشود!

اما اگر به هر دلیل شما نتوانید خریدتان را انجام دهید مطمئنا با مستر کارتهای اعتباری دیگر نیز نخواهید توانست!


6- چگونه می توان اقدام به جلب اعتماد فروشنده نمود ؟
مانند هر نوع معامله ای ، صداقت در ارائه اطلاعات صحیح از مهمترین عوامل در جلب اعتماد فروشنده می باشد ، دقت کنید که فروشگاههای بزرگ ، فن آوری و هزینه های خاصی را صرف شناسایی مشتریان و تایید اعتبار آ نها می نماید . و به هیچ وجه تمایلی در به خطر انداختن اعتبار و سرمایه خود بوسیله انجام معامله ای نا مطمئن با افراد مشکوک نخواهد داشت . حتی اگر به سر انجام معامله در صورت ارائه اطلاعات صحیح خود مطمئن نیستند و امکان ارائه اطلاعات جایگزین برای شما وجود دارد ، انجام آن توصیه نمی شود.

7- آیا اقدامات دیگری وجود دارد که توجه به آنها در هنگام خرید احتمال موفقیت را افزایش دهد ؟
بله، بخش نکات تجارت الکترونیکی سایت حاوی اطلاعات در این زمینه می باشد ولی بطور خلاصه عدم استفاده از پستهای الکترونیکی رایگان ( نظیر Yahoo, Hotmail )، عدم تناقض ملیت و هویت IP شما با آدرس معرفی شده، اقدام به موقع برای ارسال مدارک مورد نیاز، پاسخ مناسب به پرسشهای هنگام خرید و بعد از آن، در بیش از 9۰٪ موارد کلیه موانع عدم اطمینان فروشنده را از بین خواهد برد.

8- در هنگام خرید فروشنده تقاضای ارسال شماره کارت از طریق پست الکترونیکی نموده آیا این روش مطمن می باشد ؟
خیر، اطلاعات رد و بدل شده از طریق پست الکترونیکی بسیار خطر پذیر و غیر مطمن از لحاظ امنیت می باشد. علاوه بر آن در قوانین کارت ها ی اعتباری، فروشندگان از ارسال و دریافت شماره کارت (و نه سایر اطلاعات) از طریق پست الکترونیکی منع شده اند بنا براین علاوه بر خطرناک بودن این طریقه معامله، اطمینان به این قبیل فروشندگان نیز آسان نمی باشد.

9- چگونه می توان از امنیت انجام تراکنش بر روی اینترنت اطمینان حاصل نمود ؟
امنیت رایانه شخصی شما از حملات نفوذ گرها تنها از طریق رعایت کردن نکات ایمنی و نصب نرم افزارهای امنیتی مخصوص امکان پذیر خواهد بود. اما امنیت ارتباط و تراکنش با فروشنده فقط از طریق محیط هاى SSL تامین خواهد شد. در صفحه ورود اطلاعات کارت اعتباری دقت نمایید کهعلامت امنیتی مرورگر شما در پایین صفحه اصلی مرورگر روشن شده و آدرس وب سایت با https شروع شده باشد. همچنین برای اطمینان بیشتر بر روی قفل بسته شده که عموما نشانه ورود به محیط امن می باشد دو بار کلیک نمایید و گواهی امنیتی را از نظر تاریخ، نام سایت، و سایر مشخصات کنترل نمایید. با این وجود اطمینان از صحت عملکرد فروشنده و کیفیت خدمات تنها با بررسی قرارداد و اخبار و اطلاعات سایت بصورت شخصی و تجربی ممکن می باشد.

10- فروشگاهی که همیشه کارت های قابل شارژ را می پذیرفت این بار نپذیرفته است، علت چسیت ؟
عدم پذیرش کارت حتی در فروشگاهی که همیشه از آن خرید می کنید امری غیر طبیعی نیست. در این صورت در مرحله اول به خطایی که در مقابل عدم پذیرش کارت شما صادر شده است توجه نمایید. در اکثر موارد یک اشکال فنی در سیستم پردازش فروشگاه دلیل اصلی آن می باشد، ولی کسری موجودی، عدم تطابق اطلاعات وارد شده با اطلاعات کارت، عدم صحت اطلاعات وارد شده و حتی تغییر اطلاعات وارد شده نسبت به اطلاعات ثبت شده قبلی خریدار با فروشنده و تاریخ انقضا نادرست از جمله دلایل رد آن مى باشد. در صورتی که خطای بازگردانده شده غیر معمول به نظر می رسد فورا با ما تماس بگیرید.

11- در حالیکه طبق محاسبات موجودی برای انجام یک خرید کافی می باشد ، فروشنده خطای مربوطه را درقیال عدم پذیرش کارت باز می گرداند، علت چیست ؟
دلایل ارائه شده توسط فروشنده ، همیشه درست ترین علت نمی باشند، با این وجود در بسیاری از موارد که ظاهرا کارت شما پذیرفته نمی شوند، مبلغ آن در کارت تعلیق می گردد. لذا محاسبات شما ممکن است بدون در نظر گرفتن این مقادیر صورت گرفته باشد. اشکال در سیستم پردازش کارت فروشنده باعث به تعلیق درآمدن موجودی کارت می شود و هر سعی مجددی نیز منجر به تعلیق مبلغ بیشتری خواهد شد. بهتر است ابتدا مسئله را با فروشنده و سپس با صادر کننده کارت در میان بگذارید.

12- آیا در صورت انقضای مدت اعتبار کارت، امکان تجدید آن وجود دارد ؟
بله. کارتهای قابل شارژی که توسز ما ارائه میشوند  این مزیت را دارند که از هزینه های صدور مجدد جلوگیری مینمایند. در پایان مدت انقضای کارت میتوان با پرداخت مبلغ اندکی (حدود ۳۰ دلار) کارت قابل شارژ را برای ۲ سال دیگر و پس از آن بطور دائمی تمدید نمود.

13- کارت خرید قابل شارژ گم شده یا مورد سو استفاده قرار گرفته را چگونه می توان متوقف نمود ؟
صادر کننده این نوع کارت هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن و سو استفاده از کارت ندارد. تنها راه حل ممکن مصرف نمودن باقیمانده موجودی کارت در اسرع وقت می باشد.

14- چرا برای انجام خرید از سایت می بایست ابتدا به عضویت سایت در آمد ؟
این امر در اکثر سایتها الزامی نمی باشد. اما بعضی از سایتهای بعضا معروف نیز خریدار را مجبور به عضویت در سایت جهت تکمیل تراکنش یا معامله می نمایند. این قبیل سایتها معمولا اطلاعات شخصی و حتی کارت اعتباری شما را برای سهولت در خریدهای آتی نگهداری می نمایند.

 
فروش و عرضه Master Card‌ واقعی
 بالاخره انتظار دستیابی به کارتهای اعتباری واقعی Master Card‌ در ایران به پایان رسید.

با پیشرفت دانش کامپیوتر و اینترنت و کاربرد آن در تمامی عرصه های زندگی بشری ، تجارت الکترونیک و خریدهای اینترنتی و مبادله پول در اینترنت بعنوان سریعترین و کم هزینه ترین روش برگزیده شده است و در تمامی دنیا افراد از آن بعنوان یک تکنیک برای صرفه جویی در وقت و هزینه ها استفاده می کنند .

در کشور ما ایران ، با وجود گسترش روز به روز اینترنت هنوز استفاده از کارتهای اعتباری آنطور که باید رایج نشده است و از همه بدتر بدلیل قرار گرفتن ایران در تحریم اقتصادی ورود این کارتها به ایران توسط بانکها با مشکل روبروست و کسانی که نیاز به کارتهای اعتباری دارند مجبور به تهیه آنها از شرکتهای حدواسط می شوند و بایستی هزینه های اضافی کلانی را نیز پرداخت کنند .

تا کنون برخی از شرکتها اقدام به عرضه کارتهای اعتباری مجازی میکردند که تنها قابل استفاده از طریق اینترنت بودند و هزینه افتتاح حدود ۱۰۰ دلار را برای یک سال داشتند. به این کارتها که فقط شامل یک نام و کد رمز بودند کارتهای Virtual‌ یا مجازی گویند که تنها کاربرد آن خرید از روی اینترنت بود و امکان استفاده از آنها در دستگاه های خودپرداز (ATM)‌ خارج از کشور نبود. بدیهی است برای مدیران و افرادی که در سفرهای خارجی هستند و قصد خریدی را دارند، Master Card‌ ای لازم است که قابل استفاده در دستگاه های خود پرداز باشد. ایراد دیگر کارتهای قبلی رایج در ایران عدم ضمانت تامین و پشتیبانی کارتها بود که یکی پس از دیگری به کار خود پایان میدادند.

کارتهای اعتباری که توسط شرکت پارسیان اصفهان عرضه و توسط بنده توزیع میشود یک کارت معمولی که Sub Account باشند، نیستند. بلکه کارتهایی کاملاً واقعی که از بانکی قبرسی صادر میشوند بطوریکه هر مشتری همراه با کارت خود یک حساب ارزی مربوط به بانک دارد و از هر جای دنیا میتواند به کارت خود مبالغ لازم را واریز کند. علاوه بر ان میتواند تمامی تراکنش های مربوط به کارت خود را از طریق سایت بانک کلاحظه و رهگیری کند. چیزی که هیچ یک از مستر کارتهای ارائه شده در ایران ندارند! پس در خصوص اعتبار کارتها کوچکترین مشکلی وجود ندارد.

دامنه کارائی Master Card :
 * تمامی شعب با نک های جهان ( پرداخت – دریافت )
 * بیش از 000 1000 خودپرداز و عابر بانک (ATM  ) در سراسر جهان
 *  تمامی مراکز خرید
 * سفارش خرید و پرداخت به وسیله تلفن و فاکس
 *خرید اینترنتی ، اشتراک سایت ها ، آموزش از راه دور و خرید نرم افزار ، کتاب ، مطبوعات ، مقالات و هر نوع کالای قابل خرید از طریق ایترنت

ویژگیهای و مزایای انحصاری:
● بانکداری الکترونیکی
● سرعت در نقل و انتقال پول
● امنیت بیشتر
● امکان انجام امور بانکی با موبایل
● پرداخت مالیات و قبوض به وسیلة اینترنت
● سهولت در صدور کارت ، فارغ از هر گونه کاغذ بازی و مراحل سنتی بانکی به وسیلة اینترنت
● ارائه Master Card Electronic  با اعتبار ۱ ساله مجهز به بانکداری الکترونیکی و قابل تمدید برای بیش از ۱ سال.
● خدمات امور مشترکین در ۲۴ ساعت و هفت روز هفته بوسیله اینترنت، ایمیل و تلفن
● بدون محدودیت موجودی و فارغ از هرگونه هزینه و شارژهای پنهان واضافی و پرداخت آنی پول به وسیلة تراول های مستر کارت
● تسویه اعتبار خرج شده در هر زمان بدون هیچگونه بهره بانکی
● مجهز به سیستم Master Card Secure Code  جهت امنیت در خریدهای اینترنتی
● امکان شارژ کارت خود از طریق خرید کارتهای Pre-Paid‌ (پیش پرداخت شده) در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق SMS‌ یا تلفن Tool Free‌ با گوینده فارسی زبان 
● امکان شارژ کارت ار طریق حواله بانکی و صرافی های داخل کشور
● امکان دسترسی سریع و Online‌ به صورت حساب ها به طور هفتگی و یا از طریق ایمیل و سایت مربوطه.
 ●امکان نقد کردن موجودی مستر کارت با قیمت روز دلار تنها با ۱٪ کارمزد توسط ما

 
مشخصات کارتهای جدید Master Card

سری جدید Master Card‌ با قابلیت های به مراتب بیشتر از کارتهای قبلی رسید!
کارتهای جدید علاوه بر دارا بودن مزایا و قابلیتهای کارتهای بانک بایدوری دارای قابلیت های اضافی زیر میباشد:

۱- Online Banking‌ کاملا فعال برای دارندگان کارت.
۲- صدور ۲ کارت (Real & Virtual) با نام شما و کاملا Register‌ شده.
۳- مدت اعتبار اولین کارت ۲ ساله و قابل تمدید.
۳- ایجاد حساب بانکی به نام شما جهت پرداخت و شارژ.
۴- امکان خرید های اینترنتی با محدودیت های بسیار بسیار کمتر.
۵- امکان برداشت وجه از تمام دستگاه های خودپرداز Master Card‌ و VISA Card .
۶- امکان Card to Card Transfer
۷- امکان شارژ از هر طریق ممکن و به دلخواه شما!
         E-Gold, حواله بانکی از داخل یا خارج کشور , Western Union و یا از طریق ما و هر طریق دیگر

شرایط صدور کارت:
۱- دارا بودن ۱۸ سال تمام
۲- دارا بودن پاسپورت و ارسال اسکن صفحه اول جهت ضرب دقیق نام شما بر روی کارت.
۳- هزینه Registeration ، Shipping و صدور کارت فیزیکی و هزینه فعال بودن سالانه به مدت ۲ سال جمعا٬  ۰۰۰/۱۴۶ تومان باضافه شارژ ماهانه 9.8 دلار برای کارت اصلی و فیزیکال و 12 دلار برای شارژ سالانه کارت مجازی که هزینه های ماهانه و سالانه بطور اتوماتیک و مستقیما از حساب شما کسر می شود.
۴- زمان تحویل : ۳۰ تا ۴۰روز
۵- افرادی که فقط قصد خریدهای اینترنتی را دارند میتوانند کارت ویرچوال را با هزینه ۵۵۰۰۰ تومان و ظرف مدت ۱ هفته تهیه نمایند

 
مشخصات مستر کارتهایی که ارائه میشوند
 

این کارتها در ۲ نوع عرضه میشوند:

۱- مجازی یا Virtual فقط جهت خریدهای اینترنتی مناسب است.( ۵۰۰۰۰ تومان + ۱۱۰۰۰ تومان شارژ سالیانه )
۲- Package کامل شامل هر دو کارت  مجازی و  واقعی (Physical ) جهت هم خریدهای اینترنتی و هم برداشت از دستگاه های ATM‌ یا خودپردازهای فروشگاه ها. ( ۱۴۶۰۰۰ تومان)

- هر ۲ نوع توسط بانکی قبرسی ارائه میشوند و وجه تمایز آنها با سایر کارتهای Debit موجود این است که به هیچ وجه Sub Account نیستند و برای هر نفر یک اکانت کامل افتتاح میشود.

- برای هر نفر کارتی مجزا با شماره ۱۶ رقمی و حساب بانکی منحصر به فرد ایجاد میشود بطوریکه هر شخص میتواند به حساب بانکی خود وجه واریز و کارت خود را شارژ کند!
- برای هر شخص اکانتی اینترنتی جهت کنترل تراکنش ها و واریز و برداشت های کارت اختصاص داده میشود.
کارتهای مستر کارت Physical دارای هولوگرام مستر کارت امریکا میباشند.

 
مستر کارت با قابلیت های خوب

یکی از سوالاتی که ممکن است به ذهن افراد خطور کند این است که از بین شرکتهای مختلفی که به عرضه مستر کارت میپردازند کدام را انتخاب کنیم؟! برخی از آنها خدمات محدودی می دهند و وقتی توان پاسخگوی به مشتری را ندارند به یکباره خدمات خود را قطع می کنند.

به چند پارامتر مهم در انتخاب مستر کارت دقت کنید و پس از آن انتخاب کنید:
1- هیچ کس نمیتواند مدعی شود که در ایران Credit Master Card  ارائه میکند. چون کشور ما تحریم است و فقط امکان خرید کارتهای Debit یا Pre-paid (از پیش پرداخت شده) وجود دارد. چون برای گرفتن کارت اعتباری یا Credit Card لازم است شما شهروند و Citizen کشوری غیر از ایران باشید و در آنجا نیز حساب با گردش خوب باشید تا بتوانید کارت اعتباری بگیرید. پس تنها میتوان کارتهایی را دریافت کرد که بتوان ابتدا آن را شارژ کرد و سپس خرج کرد.

2- یکی از مهترین پارامترهای یک مستر کارت خوب این است که عرضه کننده کارت یک بانک واقعی باشد نه یک موسسه اعتباری و نه یک شخص ثالث. چون معمولا اگر کارت را بانک عرضه نکند کارت شما یک زیر حساب یا Sub Account‌ است که از درجه اعتبار کمی برخوردار است و یلی از سایت ها آن را شناسایی نمی کنند. خیلی از کارتهای موجود در بازار ایران اینگونه هستند.

3- امکان شارژ مستر کارت با هزینه کم حداقل به دو طرق وجود داشته باشد. خیلی از مشتری ها نگران این هستند اگر فلان شرکت دیگر کار نکرد، چطور ما کارت خود را شارژ کنیم؟ یک مستر کارت ایده ال باید امکان شارژ مستقیم از طریق بانکهای مختلف از جمله بانکهای ایرانی را داشته باشد. ضمن اینکه شرکت عرضه کننده کارت با کارمزد خیلی پایین این خدمات را ارائه دهد. در حال حاظر هیچ شرکتی در ایران به غیر از ما امکان شارژ مستقیم کارت بوسیله کاربر را ارائه نمی کند.

4- هر کارت باید دارای شماره 16 رقمی، هولوگرام مستر کارت، کد امنیتی CVC2‌، شماره حساب منحصر به فرد بانکی قابل شناسایی، وب سایت مشخص جهت مشتریان جهت کنترل تراکنش ها، و آدرس بانک صادر کننده مشخص باشد تا از درجه اعتبار لازم برخوردار باشد. تنها مستر کارتی که درای همه مشخصات فوق باشد فقط کارتهای عرضه شده توسط ما است!

5- شماره و رمز مستر کارتهای واقعی از نوع مجازی آن مستقل باشد و کاربر بتواند موجودی کارت اصلی خود را به میزان دلخواه و کم به کارت مجازی خود منتقل کند تا امکان سرقت موجودی کارت اصلی از طریق اینترنت وجود نداشته باشد.

6- خرید کارت و فعال بودن آن منوط به گذاردن وثیقه، یا داشتن موجودی بالا در کارت نباشد و مشتری بتواند با حداقل موجودی حتی چند سنت کارت همیشه فعال داشته باشد

اگر مستر کارتی با قابلیت های بیشتر در ایران می شناسید، به ما معرفی کنید و یک مستر کارت رایگان از ما دریافت کنید!

 
نشانی اینترنتی و توضیحات مستر کارت mastercard
نشانى اینترنتى http://www.mastercard.com 
عنوان انگلیسى: Master Card
عنوان فارسى: مستر کارت
توضیحات: طریق پرداخت پول با مستر کارت در این سایت ارائه می شود.

 

 
هیتاچی و مستر کارت ، کارت هوشمند مشترک تولید می کنند
شرکت هیتاچی روز جمعه خبر از همکاری مشترک خود با شرکت بین المللی Master Card برای تولید کارت های هوشمند پیشرفته داد.
به گزارش بخش خبر ، هیتاچی ، بزرگترین شرکت ترکیبی ژاپن قرار است 2.41میلیون دلار سرمایه گزاری کند تا 18درصد از سهام این شرکت تجاری مشترک را که قرار است در سان فرانسیسکو تاسیس شود، برعهده بگیرد.
شرکت Master Card، 20درصد از سهام این شرکت مشترک ، Keycorp ، تولید کننده سیستم عامل های کارت هوشمند 18درصد و Oak Hill نیز 44درصد سهام باقیمانده را می گیرند.
اسمارت کارت یا همان کارت هوشمند در داخل ریزپردازنده ها و حافظه ها جای می گیرند و کار آنها تشخیص هویت یا انجام معاملات مالی است . عملکرد و امنیت این کارت ها بسیار بیشتر از کارت های کنونی است که از نوارهای مغناطیسی استفاده می کنند.
هدف این شرکت تولید کارت هایی مبتنی برسیستم عامل چند برنامه ای Multos است که تابع های گوناگونی چون تشخیص زیست سنجی کاربر تا انجام وظایف کارت های معمولی را دربر دارد .
هیتاچی قصد دارد برای تولید تجهیزات مربوط به کارت هوشمند همچون تولید دستگاهی برای خواندن و نوشتن اطلاعات روی کارت تا سال 2009 حدود 80 بیلیون ین سرمایه گزاری کند.
 
مسترکارت (مجازی)
این نوع مسترکارت ماهیت فیزیکی ندارد (یعنی به شکل کارت نیست) و برای افرادی مناسب است که صرفا  برای خریدهای اینترنتی به مسترکارت نیاز دارند. مسترکارت مجازی پس از 6 روز به آدرس ایمیل ارائه شده در فرم سفارش ارسال می گردد.  این نوع مسترکارت هزینه شارژ ماهانه و سالانه ندارد. این کارت جهت خریدهای الکترونیکی ، هاست و دامین بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
 
مستر کارت (فیزیکی)
این کارت ، یک مستر اصل می باشد و از نوع الکترونیک یا الکترون نیست و در هر جا که مستر کارت مورد قبول باشد ، پذیرفته خواهد شد. این کارت امکان خرید الکترونیکی ، دریافت پول از خودپرداز ، خرید تلفنی ، خرید از پایانه های فروش و ... را دارا می باشد و هیچ تفاوتی با کارت اعتباری ندارد ، تنها تفاوت آن اینست که تنها به مبلغ موجودی حساب خود می توانید خرج کنید.(لازم به ذکر است که کارتهای اعتباری با شرایط سخت صادر شده و به ملیت ایرانی داده نمی شود.) این کارت با اعتبار 2 ساله صادر شده و هزینه سالیانه نداشته و هزینه ماهیانه آن 3.95 دلار است. پس از اتمام اعتبار می توانید آنرا برای مدت 2 سال دیگر شارژ نموده و برای اینکار پرداخت هیچ هزینه ای لازم نیست! اینکارت در تمامی کشورهای امریکائی ، آسیائی ، اروپائی و.. بدون مشکل تست شده است.
/ 0 نظر / 37 بازدید